O mnie

MISJA

Act Odwagi powstał z misją promowania świadomego życia opartego na wartościach.

BIO

PIOTR SUCHANEK

PSYCHOLOG  COACH  NAUCZYCIEL MINDFULNESS

Psychologia jest moją pasją od kiedy pamiętam, a moje zainteresowanie zen i medytacją trwa już ponad 10 lat. W tym czasie uczestniczyłem w wielu treningach medytacyjnych i doświadczyłem na samym sobie korzyści płynących z uważnego życia opartego na wartościach.

Jestem absolwentem Instytutu Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizowałem się z Psychologii Sportu na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Uczestniczyłem w programach wymiany międzynarodowej, studiując na holenderskim Radboud University, a także odbywając staż na niemieckim German Sport University Cologne.

Kompetencje trenerskie i coachingowe zdobywałem podczas studiów podyplomowych na Wyższej Szkole Europejskiej, uzyskując certyfikat ACSTH wydany przez International Coach Federation.

Kompetencje nauczycielskie w obszarze Mindfulness zdobywałem w Wielkiej Brytanii uczestnicząc w dwustopniowym certyfikowanym programie w metodologii Breathworks. Integralną częścią kursu był program mentoringowy, jak  również własna praktyka.

Regularnie uczestniczę w szkoleniach psychologicznych, a w obszarze moich szczególnych zainteresowań znajdują się nowe formy psychoterapii zwane trzecią falą terapii behawioralnej. Poszerzałem swoją wiedzę i kompetencje z zakresu technik pracy w takich podejściach, jak Terapia Akceptacji i Zaangażowania (ACT), Dialog Motywujący (MI), Racjonalna Terapia Zachowania (RBT), Terapia Schematów (ST), i nie tylko.

Jestem współzałożycielem Fundacji Smart Sport promującej psychologię oraz zdrowy styl życia. Misję fundacji realizuję poprzez projektowanie i prowadzenie szkoleń psychoedukacyjnych.

Jestem członkiem Stowarzyszenia ACBS (Association for Contextual Behavior Science) zrzeszającego międzynarodową społeczność ACT (Acceptance and Commitment Therapy).

OPINIE

Facebook
YouTube
LinkedIn