Bio • Piotr Suchanek – Terapeuta ACT • Psycholog • Nauczyciel Mindfulness • Coach – Kraków • Online

PSYCHOLOG, COACH

NAUCZYCIEL MINDFULNESS

 

Act Odwagi działa z misją promowania świadomego życia opartego na wartościach.

Jest to historia o odwadze, akceptacji, życzliwości, współczuciu, autentyczności oraz zaangażowaniu.

 

Cieszę się, że tu jesteś!

Mam na imię Piotr i pasjonuje się psychologią oraz funkcjonowaniem ludzkiego umysłu od kiedy pamiętam.

Jestem absolwentem Instytutu Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczestniczyłem w programach wymiany międzynarodowej, podejmując roczne studia na holenderskim Radboud University, gdzie ukończyłem dwie ścieżki specjalizacyjne,  z Nauk o sporcie (Sport and Exercise Sciences) oraz z Psychologii procesów uczenia się (Development and Learning). Odbyłem także staż naukowy na niemieckim German Sport University Cologne i ukończyłem moduł specjalizacyjny z Psychologii Sportu na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Kompetencje coachingowe zdobywałem podczas wyjątkowo praktycznych studiów podyplomowych na Wyższej Szkole Europejskiej, uzyskując certyfikat ACSTH wydany przez International Coach Federation, potwierdzający zgodność programu z międzynarodowymi standardami.

Psychologia & Coaching

Moje zainteresowanie zen, psychologią buddyjską oraz praktykami medytacyjnymi trwa już ponad 10 lat.

W tym czasie brałem udział w wielu treningach medytacyjnych, w takich tradycjach, jak Zen, Theravada, Vipassana, oraz kursach online z tej tematyki.

Kompetencje nauczyciela Mindfulness zdobywałem uczestnicząc w intensywnym dwustopniowym certyfikowanym programie treningowym organizowanym przez międzynarodową organizację Breathworks.

Metodologia Breathworks promuje ideę dobrego, wartościowego życia opartego na uważności pomimo doświadczanego bólu, stresu czy choroby. 

Uważność bywa postrzegana, jako umiejętność XXI wieku. Mam nadzieję, że nauka uważności przyczyni się nie tylko do zmniejszenia cierpienia, zarówno na poziomie jednostki, jak i całego społeczeństwa, ale także do naszego wzrostu.

Zen & Mindfulness

Pracuję w nurcie terapii akceptacji i zaangażowania (ACT),  łącząc go z elementami terapii opartej na współczuciu (CFT).

Doceniam to, jak bardzo wspomniane nurty w życzliwy oraz współczujący sposób podchodzą do ludzkiego cierpienia.

Regularnie uczestniczę w szkoleniach, a w obszarze moich szczególnych zainteresowań znajdują się nowe formy psychoterapii zwane trzecią falą terapii behawioralnej.

Poszerzałem swoją wiedzę i kompetencje z zakresu technik pracy w takich podejściach, jak Terapia Akceptacji i Zaangażowania (ACT), Terapia Oparta na Współczuciu (CFT), Dialog Motywujący (MI), Racjonalna Terapia Zachowania (RBT), Terapia Schematów (ST), Biofeedback.

Jestem członkiem Stowarzyszenia ACBS (Association for Contextual Behavior Science) zrzeszającego globalną społeczność ACT (Acceptance and Commitment Therapy).

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

ACT & CFT

Dostępne terminy i aktualny cennik sprawdzisz tutaj lub w zakładce kalendarz.

Stopka Akceptacja Wartości Zaangażowanie

© Act Odwagi 🙏